Zaniedbane zwierzęta gospodarskie

Opublikowano 2017-03-22 00:00:00

Nasi Inspektorzy podjęli interwencję w sprawie mocno zaniedbanych zwierząt gospodarskich. Po przyjeździe na miejsce rzeczywiście ocenili, że na terenie gospodarstwa panuje skrajny bród, bałagan a zwierzęta są zaniedbane. Pomimo dostępu do wody i pożywienia oraz względnie dobrego stanu zdrowia zwierząt sytuacja zastana na posesji jest niedopuszczalna.
Po przeprowadzeniu wywiadu wśród sąsiadów a także z osobami obecnymi na posesji Inspektorzy dowiedzieli się, że właściciel zwierząt nie opiekę się nimi ze względu na chorobę i aktualnie odbywa leczeni. Rodzina chorego zobowiązała się doprowadzić do porządku gospodarstwo i zająć odpowiednio zwierzętami według wytycznych przedstawicieli Fundacji. Sprawa została także zgłoszona do Urzędu Gminy, który także zaoferował pomoc i współpracę w zakresie poprawy warunków zwierząt. W przyszłym tygodniu rewizyta i ponowna ocena warunków w jakich przebywają zwierzęta.
Zwierzęta gospodarskie znoszą ból, cierpienie i niewłaściwe warunki bytowe tak samo źle jak psy czy koty dlatego należy im się szacunek i odpowiedni poziom dobrostanu.

Wspierają nas:

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij