Wycieńczona krowa

Opublikowano 2018-04-27 00:00:00

Od właściciela dowiedzieliśmy się, że krowa ma ponad 20 lat, leży na łące już 10 dni, nie jest w stanie samodzielnie wstać. Zwierzę przebywało na otwartej przestrzeni, pod jego zadem zalegał kał a wokół latała cała masa much. Właściciel posiada jeszcze trzy inne krowy, te jednak pasły się na łące nieopodal i były w dobrej kondycji.
Na miejsce, został wezwany powiatowy lekarz weterynarii oraz lekarz, który zajmował się zwierzęciem wcześniej. Niestety nie było możliwości wyleczenie krowy. Właściciel po dłuższym namyśle podjął decyzję – ze względu na wiek oraz zły stan zdrowia zwierzę zostało poddane eutanazji. Na koniec dodamy jeszcze, że gdyby krowa stała, prawdopodobnie zostałaby sprzedana na rzeź. 
Po wejściu na teren gospodarstwa naszym oczom ukazał się znajomy z podobnych interwencji widok zalegających śmieci, starych sprzętów, rolniczych i zwierząt. Na posesji znajduje się 11 psów oraz 5 kotów. Wszystkie psy posiadały aktualne szczepienia p/wściekliźnie niestety nie zostały wysterylizowane. Rozpoczęliśmy postępowanie, prowadzimy także rozmowy z Urzędem Gminy w sprawie sterylizacji zwierząt znajdujących się na posesji.
Niestety w tym przypadku nie byliśmy w stanie uratować potrzebującego zwierzęcia, możemy jedynie pocieszać się faktem, że zwierzę nie cierpi już, nie jesteśmy w stanie powiedzieć jak długo staruszka leżałaby na łące. Pozostały jeszcze inne zwierzęta, których sytuację będziemy monitorować. 

Wspierają nas:

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij