Zerwijmy łańcuchy 2017

Będziemy protestować przeciwko trzymaniu psów na uwięzi zwłaszcza w postaci łańcucha, będziemy informować o obowiązujących przepisach, o wymaganiach i potrzebach psów oraz innych zwierząt

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznym wydaniu akcji "Zerwijmy łańcuchy".

Akcja ta to społeczny sprzeciw wobec utrzymywaniu zwierząt na uwięzi, chodzi zwłaszcza o psy, które nadal jesteśmy w stanie zobaczyć na łańcuchach także w naszym mieście.

Zwierzęta czasem większość swojego życia spędzają na łańcuchu mając do dyspozycji niewielki teren na którym śpią, jedzą, załatwiają potrzeby fizjologiczne i przebywają 24 godziny na dobę.

Przy okazji chcemy poruszyć również temat zwierząt gospodarskich jak krowy, kozy czy też konie, które wciąż spotykamy przywiązane łańcuchami podczas naszych interwencji.

Akcja zerwijmy łańcuchy organizowana jest od 2007 r. przez portal Psy.pl. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem psów łańcuchowych.

Koordynatorem i organizatorem wydarzenia w Lublinie jesteśmy my :) czyli Fundacja Lubelska Straż Ochrony Zwierząt. Zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt oraz osoby, którym los zwierząt nie jest obojętny do wsparcia swoją obecnością akcji.
Będziemy protestować przeciwko trzymaniu psów na uwięzi zwłaszcza w postaci łańcucha, będziemy informować o obowiązujących przepisach, o wymaganiach i potrzebach psów oraz innych zwierząt. Akcja ma na celu także uwrażliwienie społeczeństwa na problem zwierząt utrzymywanych w niewłaściwy sposób i niewłaściwych warunkach.
Na palcu stanie buda, do której będą mogły symbolicznie przykuć się osoby obecne aby zobaczyć świat z perspektywy psa i w ten sposób sprzeciwić się niehumanitarnemu traktowaniu zwierząt.

Jeśli chcieliby Państwo w jakikolwiek inny sposób wesprzeć akcję prosimy o kontakt!

Mile widziane także odwiedziny czworonożnych przyjaciół.


Do zobaczenia!

7 października 2017, Plac Litewski w Lublinie, godz. 10.00-17.00

Poniżej krótka fotorelacja z akcj "Zerwijmy Łańcuchy 2017" zapraszamy za rok!

Zerwijmy łańcuchy 2017

Galeria zdjęć

Wspierają nas:

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij