Akcja ratowania łabędzi na zamarzniętym jeziorze Bikcze

Nasi Inspektorzy otrzymali zgłoszenie o łabędziach przymarzniętych do jeziora. Gdy tylko mieli możliwość rozpoczęli interwencję. 

Wczesnym rankiem Inspektorzy udali się na miejsce gdzie faktycznie zlokalizowali kilka ptaków, uwięzionych w lodzie. Niestety ich oczom ukazały się także martwe łabędzie, częściowo rozszarpane przez drapieżniki. Inspektorzy zaalarmowali właściwy Urząd Gminy, w niedługim czasie na miejsce przybyły aż trzy zastępy straży pożarnej oraz przedstawiciele gminy. Przymarznięte ptaki zostały oswobodzone i przewiezione pod opiekę weterynarza do ośrodka w którym będą mogły wrócić do zdrowia. Z jeziora usunięte zostały także martwe zwierzęta. 

Po zakończonej akcji, nasunęła się refleksja dotycząca pozostałych ptaków, które zostały na jeziorze ponieważ bez przerwy trzymały mocne mrozy. Po konsultacji z lekarzem weterynarii oraz gminą zostało przygotowane pożywienie dla ptaków w postaci gotowanych warzyw. Nasi Inspektorzy pojechali na miejsce także nocą aby zobaczyć jak radzą sobie pozostawione tam zwierzęta oraz rozsypać karmę dla nich. Rano okazało się, że kolejne dwa ptaki przymarzły na jeziorze, zaalarmowany Wójt gminy wysłał na miejsce zastęp straży i kolejne ptaki udało się uratować.  Na miejscu zostało całe stado łabędzi, ptaki mają być regularnie dokarmiane aby łatwiej było im przetrwać mroźne dni. Na szczęście mrozy mają słabnąć. 

Dzięki interwencji naszych przedstawicieli, wiele zwierząt bytujących na tym jeziorze zostało uchronione przed zamarznięciem, wspólnie z Urzędem Gminy Ludwin ustaliliśmy jak i czym mają być dokarmiane ptaki – w tym także braliśmy czynny udział. Dzięki współpracy kilku organów udało się uchronić te dzikie i piękne zwierzęta przed śmiercią.

Poniżej medialne relacje z miejsca akcji:

 

http://www.dziennikwschodni.pl/chelm/labedzie-przymarzly-na-jeziorze-na-ratunek-ruszyli-strazacy-zdjecia,n,1000214186.html

https://www.facebook.com/lublin.tvp/posts/1649638215122522

https://radio.lublin.pl/news/strazacy-pomogli-labedziom-uwiezionym-na-jeziorze

 

Akcja ratowania łabędzi na zamarzniętym jeziorze Bikcze

Galeria zdjęć

Wspierają nas:

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij