Porzucając skazujesz go na śmierć

 

Biorąc pod opiekę psa, kota, konia lub inne zwierzę musimy pamiętać o tym, że naszym obowiązkiem jest zapewnienie zwierzęciu odpowiedniej opieki przez kilkanaście, czasem nawet 

kilkadziesiąt lat. Każdy właściciel musi przemyśleć formę opieki jaką zapewni swojemu pupilowi na wypadek wyjazdy służbowego, urlopu czy choroby, zanim jeszcze zdecyduje się na posiadanie zwierzaka. Niestety to co dla jednych jest oczywiste innym wydaje się niezrozumiałe... 

      Zbliża się okres wakacyjny a wraz z nim w schroniskach i przytuliskach przybędzie zwierząt, które stały się niechcianym ciężarem w związku z wyjazdami ich "właścicieli". Pojawi się więcej zgłoszeń dotyczących porzuconych w lasach lub przy drogach zagubionych zwierząt. Porzucony pies czy kot znajduje się w obcym miejscu, przeżywa stres i odczuwa lęk co może być przyczyną nieprzewidywalnych wydarzeń. W takich sytuacjach może dojść do pogryzień przez inne zwierzęta, wypadków komunikacyjnych lub zdarzeń kończących się tragicznie dla opuszczonego zwierzęcia. Każdy ma obowiązek informowania o takim przypadku, możemy zgłosić to Policji, Urzędowi Gminy lub Miasta, naszej organizacji.

    Według obecnie obowiązującej ustawy o ochronie zwierząt porzucenie jest formą znęcania się nad zwierzętami. Tymczasem zapewnienie opieki psu lub kotu na czas urlopu nie jest problematyczne, musimy tylko zastanowić się, która z form najbardziej nam odpowiada i na którą  możemy sobie pozwolić. Jednym z rozwiązań jakie możemy zastosować jest zabranie pupila ze sobą na wyjazd lub urlop. W całej Polsce jest mnóstwo obiektów wypoczynkowych przyjmujących turystów wraz ze swoimi pupilami. Poniżej przedstawiamy zestawienie z podziałem na atrakcyjne turystycznie obszary Polski oraz na województwa, co ułatwi zaplanowanie urlopu z naszym zwierzakiem.

   Zapraszamy do zapoznania się z listą obiektów wypoczynkowych, do których możemy udać się ze swoim pupilem

Obiekty przyjazne zwierzętom na terenie kraju

   Jeśli jednak nie możemy zabrać psa lub kota ze sobą postarajmy się zapewnić mu opiekę na miejscu. Dobrym rozwiązaniem jest pozostawienie naszego ulubieńca pod opieką kogoś bliskiego, najlepiej kogoś kogo nasz pupil zna możemy umieścić go w domu osoby z rodziny lub znajomego albo poprosić by opiekun regularnie odwiedzał zwierzaka. Jednym z rozwiązań może być pozostawienie zwierzaka w hotelu czy pensjonacie dla zwierząt. Musimy jednak pamiętać, że miejsca w pensjonatach dla zwierząt trzeba rezerwować z pewny wyprzedzeniem. Również przed pozostawieniem zwierzęcia w takim miejscu powinniśmy odwiedzić hotelik by upewnić się, że warunki tam są odpowiednie, powinniśmy też poznać ludzi, którzy będą opiekować się naszymi ulubieńcami podczas naszej nieobecności.

    Poniżej lista hotelików dla zwierząt z terenu województwa lubelskiego

Hoteliki dla psów i kotów województwo lubelskie

   Nie bądźmy obojętni na krzywdę zwierząt!

Chcesz pomóc?

Pobierz jeden z poniższych bannerów i umieść na swojej stronie, portalu społecznościowym lub wydrukuj i zawieś plakat w swojej okolicy.

Porzucając skazujesz go na śmierć

Galeria zdjęć

Wspierają nas:

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij